Szkolenie to kierowane jest do grona pedagogicznego, które chce poznać zasady pracy z tabletem, ma niewielkie doświadczenie w pracy z urządzeniami mobilnymi i rozważa zmianę narzędzi pracy. Treść tego szkolenia jest zachęcająca, pokazuje bardzo praktycznie jak korzystać z cyfrowych narzędzi jako uzupełnienia podręczników oraz dopełnienia procesu nauczania. Pokazujemy również podstawy teoretyczne, które pozwalają płynnie przejść na pracę z technologiami mobilnymi bez konieczności zmiany nastawienia nauczycieli do nauczania.

Celem tego szkolenia jest wprowadzenie uczestników w pracę z tabletem na lekcji. Uczestnicy zdobywają podstawowe umiejętności obsługi tabletu, zasady pracy z uwzględnieniem strategii poznawczych (powtarzanie – elaboracja – organizowanie) oraz przykładowe aplikacje wspomagające uruchamianie konkretnych strategii poznawczych. Szkolenie podsumowuje umieszczenie metod pracy z tabletem w kontekście koncepcji edukacyjnych.

Po tym szkoleniu nauczyciele będą gotowi do rozpoczęcia pracy z tabletem, będą potrafili go obsługiwać, wyszukiwać aplikacje potrzebne w prowadzeniu lekcji.

Tablet uwalnia pracę na lekcji. Pozwala pójść z uczniami dalej niż tablica i podręcznik. Za pomocą dotyku przenosimy się do Gniezna czasów Mieszka, obserwujemy bijące ludzkie serce, porządkujemy plan nadchodzącego tygodnia, głosujemy i wyszukujemy informacje. Tablety są bardziej naturalnym narzędziem pracy dzisiejszych młodych ludzi i pozwalają na fascynujące poznawanie świata.

Maciej JonekKierownik Działu Szkoleń

Umów termin lub porozmawiaj o szkoleniu