Nauczyciele to najaktywniejsi prezenterzy. Nikt tak często, tak różnorakim grupom nie pokazuje wiedzy, umiejętności. Dlatego za najlepszymi prezenterami powinien stać najlepszy sprzęt wspierający przekazywanie treści. Tablica interaktywna pozwala zaangażować uczniów w zadania na lekcji, dynamicznie pokazywać odległe miejsca, gromadzić wypowiedzi uczniów, układać całość z rozproszonych informacji.

By skutecznie jej używać potrzebne jest doświadczenie w prezentowaniu oraz znajomość sprzętu. Nasze szkolenie pokazuje jak zabrać się za pracę z tablicą Zaczynamy od tego jak podłączyć tablicę do komputera. Później nauczyciele poznają zasady pracy z tablicą, oprogramowaniem by na końcu skonstruować własną aplikację interaktywną.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów.

Podczas szkolenia nauczyciele poznają techniki prezentacyjne przydatne przy pracy z tablicą interaktywną, internetowe zasoby, które mogą uzupełnić materiały dydaktyczne, z których nauczyciele już korzystają Początkujący użytkownicy tablic otrzymają podstawową wiedzę na temat skutecznej obsługi tablic interaktywnych, łączenia ich z komputerem, projektorem oraz kalibrowania.

Tablica interaktywna to nie tylko ekran. Dzięki niej prezentowane treści stają się materiałem do budowania kolejnych zajęć. Rysunki, filmy, interakcje zaprezentowane podczas zajęć można zapisywać i budować z nich własną bibliotekę zasobów edukacyjnych. Każda lekcja staje się wpisem w moim własnym podręczniku.

Maciej JonekKierownik Działu Szkoleń

Umów termin lub porozmawiaj o szkoleniu