Roboty są idealnymi towarzyszami nauki. Dzięki nim fizyka, geometria, eksperymentowanie, programowanie, matematyka, komunikacja pojawiają się spontanicznie podczas „zabawy”. Uczniowie z zapałem zabierają się za skomplikowane problemy, korzystają ze swojej wiedzy i rozwijają ją po to by konstruować coraz lepsze, szybsze, dokładniejsze rozwiązania.

Dlatego powstała

Pracownia SPRK:

  • inspirujące zajęcia dla nauczycieli, które pokazują dynamikę pracy z robotami w klasie. Po nich nauczyciele będą potrafili prowadzić lekcje ze Sphero SPRK i Ollie, otrzymają propozycje zajęć  łączących różne obszary wiedzy.
  • wciągające warsztaty dla uczniów, podczas których młodzi ludzie będą programować, liczyć, eksperymentować i przede wszystkim współpracować przy rozwiązywaniu problemów. Dzięki tym zajęciom uczniowie zobaczą praktyczną stronę programowania metoda blokową lub, dla bardziej zaawansowanych, za pomocą języka OVAL (opartego o C++).

Praca z robotami otwiera możliwość nowego podejścia do komunikacji. Języki programowania pozwalają zobaczyć ogromną rolę logicznego myślenia, dostrzegania znaczenia procedur, sprawdzania założeń, kwestionowania ich, wspólnego wyciągania wniosków. Jednocześnie wspólne poszukiwanie  bardzo praktycznych rozwiązań sprawia, że uczniowie tworzą swój sposób rozmawiania o problemie.

Sphero jest wyjątkowym robotem. Dzięki swojemu kształtowi zmusza do działania, nie ma zbędnych elementów, jest błyskawicznie gotowy do pracy. Poza tym jest praktyczni niezniszczalny, potrafi pływać, skakać, reagować na otoczenie. Jego funkcjonalności wymagają od programującego twórczego podejścia do pracy, a najwyższej klasy silniki i czujniki pozwalają na precyzyjną pracę.

Sphero SPRK po prostu świetnie wygląda i daje mnóstwo frajdy!

Maciej JonekKierownik Działu Szkoleń

Umów termin lub porozmawiaj o szkoleniu