Pierwszy mobilny podręcznik

Mobilna chemia to pierwszy podręcznik przygotowany specjalnie z myślą o tablecie i innych urządzeniach mobilnych. Przygotowany przez Uniwersytet Adama Mickiewicza pod redakcją prof. Hanny Gulińskiej wprowadza nas w nowy rozdział tworzenia podręczników. Zobacz, co zawiera e-podręcznik na miarę XXI wieku. Przekonaj się, jak uatrakcyjnia naukę dziecka i wspomaga przyswajanie materiału w tak złożonym przedmiocie, jakim jest chemia.

Zadania interaktywne pozwalają na szybkie sprawdzenie zdobytej wiedzy. Zamiast jednak wypełniać luki, czy łączyć elementy rysując ołówkiem linie, po prostu przeciągamy elementy za pomocą dłoni lub rysika. Jeśli się pomylimy, wystarczy kliknąć jeden przycisk i można rozpocząć od nowa!

Zadania interaktywne

Sekwencje filmowe

Jak opisać niemożliwe do przeprowadzenia w klasie doświadczenie? W jaki sposób pokazać uczniom laboratorium? Jak pokazać efekty, które w normalnych warunkach zajmują wiele godzin doświadczeń?

Oczywiście filmem!

W Mobilnej Chemii znajdziesz filmy obrazujące doświadczenia, wyjaśniające trudne zagadnienia, czy pokazujące efekty nieosiągalne inaczej w warunkach szkolnych!

Dzięki nowoczesnym czujnikom chemicznym PASCO podłączanym do tabletu uczeń sam może przeprowadzić własne doświadczenia! Pomagają one rozwijać umiejętności badawcze, uczą pracy analitycznej, zasad pobierania próbek i badania ich składu. Stwórz w klasie nowoczesne, mobilne laboratorium!

Doświadczenia z czujnikami

Mnóstwo interakcji

Mobilna Chemia jest pierwszym podręcznikiem, który wykorzystuje różnorodne środki przekazu. Znajdziemy w nim nie tylko tekst, ale także treści audio, filmy, gry i łamigłówki, doświadczenia możliwe do przeprowadzenia w domu i wiele innych. Dzięki temu podręcznikowi masz możliwość poprowadzenia fascynujących lekcji. Jedyne czego potrzebujesz, to tablet…

…i oczywiście Mobilna chemia!

JesteÅ› zainteresowany? Napisz do nas!